Av. Oğuz Kara 

Oğuz Kara, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tam burslu olarak lisans eğitimini tamamlamıştır. Kopenhag Üniversitesinde 2009 yılında Medya Hukuku ve Uluslararası hukuk alanında eğitimler alan Oğuz Kara hâlihazırda, Kültür Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde öğretim görevlisi olup start-up hukuku dersleri vermektedir.  Kara, aynı zamanda, İstanbul Teknik Üniversitesi Kuluçka Merkezinde (İTÜ Çekirdek) "destekçi mentör" olarak girişimcilere destek olmaktadır. Diğer yandan Savunma Sanayii Başkanlığı ve İstanbul Ticaret Odası ortak projesi olan Teknopark İstanbul'da mentör olarak özellikle savunma sanayii, sağlık, yazılım ve bilgi teknolojileri sektöründeki girişimlere danışmanlık vermektedir.


Oğuz Kara, pek çok birleşme ve devralma projesinde görev almış olup, bu projeler kapsamında bilgi teknolojileri, yazılım, enerji, inşaat,  turizm vb. pek çok sektörden çeşitli şirketler üzerinde hukuki incelemeler yapmış, hisse satın alım sözleşmeleri, varlık devri sözleşmeleri, ortaklık anlaşmaları hazırlamış ve yine bu sözleşmelerin müzakere süreçlerinde yer almıştır.


Oğuz Kara, aynı zamanda şirketler hukuku, kurumsal yönetim ve iş hukuku konularında pek çok müvekkile danışmanlık hizmeti vermekte olup, aynı zamanda gıda, spor, eğitim ve turizm sektöründeki müvekkillere franchise, bayilik, sponsorluk ve acentelik sözleşmelerinin hazırlanması ve müzakeresi dâhil çok çeşitli konularda hukuki destek vermeyi sürdürmektedir.


İş ve sosyal güvenlik hukuku, kişisel verilerin korunması konularındaki bilgi birikimi ile Oğuz Kara, müvekkillerine iş ve ticaret hukuku ile KVKK alanında günlük olarak danışmanlık hizmetleri vermektedir.


Oğuz Kara’nın yerli ve yabancı kaynaklarda yayımlanmış birçok makalesi bulunmaktadır ve Milliyet Gazetesi'nde köşeyazarlığı yapmaktadır.

779d21a1-48fc-49ea-9caa-9c66013adbd3.JPG